ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הקמת חברה

  הקמת חברה ברשם החברות זהו הליך טכני שניתן לעשותו בתוך 48 שעות. יחד עם זאת, ההכנות להקמת החברה משלב הרעיון , היזמות , התכנית העסקית  ועד רישום החברה בפועל, וכן הפעולות הנדרשות לאחר הקמת החברה, מצריך ליווי מקצועי שוטף במטרה להפוך את חזון היזמות למציאות בדרך הנכונה ביותר. שינוי סטטוס של עסק קיים או שותפות קיימת לחברה בע"מ, מצריך גם כן הכנות והתאמות למצב החדש.

  יתרונותיו של משרדנו ברישום וליווי חברה

  מעבר להיבטים המשפטיים, למשרדנו ניסיון וידע בתחומי החשבונאות, מיסוי, השקעות פיננסיות, יבוא ויצוא, מימון, ליווי עסקי ויישוב סכסוכים עסקיים. אנו מספקים ללקוחותינו תמונה מלאה יותר לגבי כדאיות הקמת החברה, סיכויים וסיכונים בהתאם לרמת הפעילות וההשקעה הנדרשת, ולאחר הקמת החברה, מתן ייעוץ וליווי שוטף.

  ניסיוננו בגישור ביישוב סכסוכים עסקיים, מאפשר לנו לסייע ללקוחותינו במציאת פתרונות ליישוב סכסוכים מכל סוג עוד בהתהוותם, ובכך לאפשר למייסדים להתרכז בפיתוח העסק והצלחתו.

  מעוניינים בהקמת חברה?

  לחץ/י כאן ונחזור אליך בהקדם

  דגשים חשובים בהקמת חברה

  בהקמת חברה חדשה נדרשת חשיבה הצופה פני עתיד, לכן יש לתת דגש לנושאים הבאים:

  •  רישום נכון של הון המניות – מותאם להקצאה או מכירה עתידית לשותפים נוספים ומשקיעים.
  • הכנת תקנון מותאם לחברה – התקנון הנו מעין חוקת החברה הקובע את דרכי פעולתה ומוגש לרשם החברות כחלק ממסמכי ההקמה ותוקפו מיום התאגדותה של החברה. תקנון החברה צריך לכלול את הפרטים הבאים: שם החברה, מטרות החברה, פרטים בדבר הון המניות הרשום, לרבות מספרי המניות וסוגיהן ופרטים בדבר הגבלת אחריות של בעלי המניות. שאר הסעיפים ניתנים להתאמה לצרכים הייחודיים של החברה המוקמת. לכן מומלץ לערוך תקנון תוך התחשבות בתחומי העיסוק, גיוס כספים, השקעות הון וחלוקת רווחים, מינוי בעלי תפקידים, זכויות חתימה והצבעה, העברת מניות, פירוק וקריטריונים נוספים.
  • הסכם מייסדים  – מומלץ להכין הסכם מייסדים בתחילתה של ההתקשרות להקמת מיזם עסקי משותף, כדי להגן על זכויות השותפים, פעילות יזמית טרם הקמת החברה, קניין רוחני, מוניטין, סודות מסחריים ובניית מנגנון ליישוב סכסוכים. (להרחבה ראה "הסכם מייסדים").

  מי כשיר להקים חברה?

  זכות ההתאגדות היא זכות יסוד, מכאן שכל אדם רשאי לייסד חברה, ובלבד שאף מטרה ממטרות החברה אינה נוגדת את החוק, אינה בלתי מוסרית או אינה נוגדת את תקנות הציבור.

  מי אינו כשיר להקים חברה – מי הוכרזו כמוגבלים באמצעים או פושטי רגל על ידי ההוצאה לפועל, וכן בעלי המניות או הדירקטורים הרשומים בחברה קיימת, שהוכרזה מפרת חוק על ידי רשם החברות.

  המסמכים הנדרשים להקמת חברה

  • בקשה לרישום חברה מאומת על ידי עורך דין.
  • עותק של תקנון חתום בידי בעלי המניות הראשונים.
  • הצהרה של בעלי המניות הראשונים בדבר כשירותם לייסד חברה.
  • הצהרת דירקטורים ראשונים על נכונותם לכהן כדירקטורים, מאומת בידי עורך דין.
  • אסמכתא בדבר תשלום אגרת רישום.

  יתרונות ההתאגדות כחברה

  לניהול עסק במסגרת של חברה בע"מ קיימים יתרונות רבים:

  • הגבלת אחריות – חבותו של בעל מניות כלפי החברה מוגבלת לסכום המניות שהוקצו לו. נכסיו הפרטיים של בעל מניות בחברה מוגנים כלפי צד שלישי וגם כלפי החברה. חריגים לכלל:
  • חתימה על ערבות אישית של בעל מניות כלפי צד שלישי.
  • הרמת מסך: סעיף 6 לחוק החברות – בית המשפט רשאי לייחס חוב של חברה לבעל מניות שלה במקרים חריגים כגון: שימוש בלתי ראוי באישיות משפטית, באופן שיש בו כדי להונות אדם או לקפח נושה של החברה, באופן הפוגע בתכלית החברה ותוך נטילת סיכון בלתי סביר באשר ליכולתה של החברה לפרוע את חובותיה.
  • היבטי מיסוי – ככל שרווחי העסק גבוהים יותר, קיים יתרון להתנהלות במסגרת חברה בע"מ.
  • היבטים חשבונאיים – חברה מחויבת בהנהלת חשבונות כפולה, ובעריכת מאזן מבוקר על ידי רואה חשבון, מה שהופך את ספרי החברה לאמינים ושקופים יותר. ממאזן החברה ניתן ללמוד על רכושה והתחייבויותיה, הונה העצמי , תזרים המזומנים, שווי החשבונאי של החברה וחוסנה הפיננסי. מידע זה חשוב הן לבעלי המניות והן למשקיעים.
  • ישות משפטית עצמאית – לחברה קיום משפטי עצמאי ונפרד מזה של בעלי מניותיה, מכאן שחברה יכולה לתבוע ועלולה להיתבע גם על ידי בעלי מניותיה או על ידי אלו הפועלים בשמה.
  • ישות משפטית סחירה – ניתן לרכוש ולמכור חברה או חלקים ממנה על ידי העברת מניות מאחד לשני בקלות וביעילות.

  "המידע המוצג בדף זה הינו כללי,
  ואינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי".

  מעוניין להקים חברה?

  לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי ומקיף
  פנה/י אלינו לייעוץ ראשוני ללא התחייבות >>

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין